Difference Screen - putujuće kino

Art kino Kriterion, 9. i 10. februar

Difference Screen – putujuće kino predstavlja program internacionalnih filmova, koji će se održati u art kinu Kriterion 9. i 10. februara, za vrijeme trajanja Sarajevske zime 2014. Dvodnevni filmski program u Kriterionu obuhvatit će ukupno 20 filmova.
Difference Screen – putujuće kino predstavlja program internacionalnih filmova, koji će se održati u art kinu Kriterion 9. i 10. februara, za vrijeme trajanja Sarajevske zime 2014.

Difference Screen otkriva neočekivan ljudski pogled na različite države i mjesta koji su oblikovani nedavnim važnim drušvenim događajima. Dodirna tačka filmskim umjetnicima iza ovog projekta je prelazak državnih i kulturnih granica – Difference Screen se sastoji od individualnih umjetnika različitih nacionalnosti, što ih nije spriječilo da režiraju filmove o drugim kulturama i državama.
Projekat je pokrenut u julu 2013. godine u Velikoj Britaniji i od tada su prikazivali filmove u 20 različitih zemalja, povećavajući simultano svoju kolekciju. Finalno prikazivanje i simbolično zatvaranje kruga planirano je u Bristolu 2015. godine

PROGRAM:

Nedjelja, 9. februar (20.00h)
1. It’s all just a little bit of history repeating 2001 02:00
Shoba Seric (Bosnia & Herzegovina)

2. Traffic Light in Shadow 2010 (Trajanje 02:09 min)
Tserenpil Ariuntugs (Mongolia)

3. Lénine en pensant 2005 (Trajanje 6:36 min)
Sophie Nys (Belgium)

4. Cobra Mist 2008 (Trajanje 06:45 min)
Emily Richardson (UK)

5. A Drone Wrapped Up in Flying Carpets 2012 (Trajanje 06:06 min)
Riaz Mehmood (Pakistan/Canada)

6. My love for you Egypt, increases by the day 2011 (Trajanje 06:18 min)
Heba Amin (Egypt)

7. Staging Actors / Staging Beliefs 2012 (Trajanje 11:00 min)
Renata Poljak (Croatia)

8. Hollywood 2004 12:20
Daniel Brefin (Switzerland)

9. Desert Rose 1996 (Trajanje 26:00 min)
Cordelia Swann (USA)

10. Sometime.Somewhere. 2009 (Trajanje 06:38 min)
Zohar Kfir (Israel/Canada)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Ponedjeljak, 10. februar (20.00h)
1. Untitled #50 2009 (Trajanje 01:43 min)
Stefan Riebel (Germany)

2. Travelling Fields 2009 (Trajanje 09:00 min)
Inger Lise Hansen (Norway)

3. Tournant 2005 (Trajanje 00:39 min)
Chou Meng Yeh (Taiwan)

4. ECHO-LOGO (Polar Projects) 2003 (Trajanje 07:49 min)
Phil Dadson (New Zealand)

5. Chiatura, my pride 2011 (Trajanje 13:00 min)
Stephanie Endter, Max Kuzmenko, Lisa Muller, Ulrike Penk, Kajetan Tadrowski

6. Russian KAMA3 2011 (Trajanje 03:31 min)
Adad Hannah (Canada)

7. Coir’ a’ Ghrunnda 360 2007 (Trajanje 02:00 min)
Dan Shipsides (UK)

8. 8 crossings 2008 (Trajanje 5:20 min)
Pauliina Salminen (Finland)

9. Al Hissan – The Jenin Horse 2003 (Trajanje 26:38 min)
Thomas Kilpper (Germany)

10. Mantra 2006 (Trajanje 05:13 min)
Gordana Andjelic-Galic (Bosnia & Herzegovina)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

9. i 10. februar u 20.00h

Ulaz: Slobodan za sve posjetioce